Ankara’da Ucuz Pansiyon,Otel veya Apart Otel Bulma Rehberi

Ankara’da Ucuz Pansiyon,Otel veya Apart Otel Bulma Rehberi
A+
A-

Ankara’da pansiyon veya otel kiralarken ilk dikkat edilmesi gereken şey otel veya pansiyonun semti olmalıdır.

Gaziosmanpaşa veya Çankaya’nın diğer bölgelerinde pahalı otellerle karşılaşabilirsiniz. Bakanlıklarda işiniz varsa yada hastanelerle ilgili bir işiniz varsa Ulus tarafındaki otel veya pansiyonların daha ucuz olduğunu görürsünüz.

Ankara Pansiyon,Otel ve Apart Oteller Fiyatlarında Semtlere Göre Devasa Uçurumlar

Ulustan bakanlıklara daha doğrusu Kızılay’a metro,otobüs veya taksiyle rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Kızılaydaki otel ve pansiyonlarla, Ulustaki otel ve pansiyonlar arasında bazen devasa farklar olabilse de iki semt arasında ulaşım çok rahattır. Ayrıca zaten bu semtler dipdibedir.

Ucuz olması bir başka deyişle ekonomik olması sizin için önemliyse, Ulus semtinde gerçekten çok ucuz pansiyon,otel ve apart oteller bulabilirsiniz. Ulus’un bir başka özelliği de Ankara’nın tüm semtlerine gerek otobüs gerekse dolmuş ve metro vasıtasıyla ulaşımın mümkün olmasıdır.

Kızılay’da yada yeni mahalle gibi Kızılay’a biraz uzak semtlerde de iyi bir araştırma yaparsanız uygun fiyatlı oteller bulabilirsiniz.

Lüks bir Otel,Pansiyon veya Apart Arıyorsanız

Gaziosmanpaşa, Kızılay, Çayyolu gibi Ankara semtleri daha lüks konaklama tesislerine sahiptir. Eğer fiyatları sizin için önemli değilse bu semtlerde çok konforlu otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Ama geliş sebebiniz Kızılay’a yakın bir yerdeyse, Çayyolu uzak olacaktır.

Erken Rezervasyon Her Bölge Gibi Ankara için de Önemli

Kalacağınız otele veya pansiyona karar verdikten sonra, erken rezervasyon yaptırmanız daha ucuza konaklamanız için iyi olacaktır.Erken rezervasyon yaptırmazsanız, Ankara’ya özellikle hastane için gelenler çok yoğun olduğu için, uygun fiyatlı otellerde yer bulmanız zorlaşabilir.

Hızlı Trenden Sonra Günübirlikçilerin Artışı

Hızlı trenle birlikte, haftasonları Ankara’ya Konya ve Eskişehir’den günübirlik ziyaretçiler gelmektedir. O yüzden rezervasyonunuzu yada otel,pansiyon girişinizi haftaiçi yaparsanız daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Merkeze Daha Uzak Semtlerde Fiyatlar

Ulaşımın dolmuş,otobüs veya metroyla yapılabildiği Ankara’da, Keçiören, Yenimahalle gibi merkeze biraz uzak semtlerde de ucuz otel ve ucuz pansiyonlar bulabilmeniz olasıdır. Ama Ankara’ya ilk defa geliyorsanız, Kızılay,Sıhhıye ve Ulus bölgelerini tercih etmeniz önemlidir. Çünkü bu bölgeler bakanlıklara veya hastanelere ulaşımı çok daha rahat yerlerdir.

 

Ankara’nın İlçelerinde Pansiyon ve Otel Fiyatlarında Son Durumlar

Kaplıcalarıyla ünlü Haymana dışında diğer ilçelerde az sayıda otel ve pansiyon olduğu için, genellikle otel fiyatları sabittir. Elbette konaklama türüne göre fiyatlar değişecektir. Ancak tesisler genelde aynı fiyatlara sahiptir. Az sayıda olduğu için ortalama bir fiyat vardır.

Toparlarsak,

  • Ucuz bir konaklama tesis arıyorsanız, semtlere dikkat etmelisiniz.
  • Uygun fiyatlar ve açıkta kalmamak için erken rezervasyon yapmalısınız.
  • Otel veya pansiyonunuza haftaiçi giriş yapmalısınız.

Her ne amaçla geliyorsanız gelin, iyi bir Ankara gezisi diliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.